تفکری برای پیشرفت

دوره بازرسی، تست و تحویل تاسیسات برقی ساختمانی

معرفی دوره

مقدمه: تاسیسات برقی یکی از عناصر حیاتی در هر ساختمان و صنعت می‌باشد. تست و بازرسی از تاسیسات برقی برای اطمینان از عملکرد صحیح و ایمنی سیستم‌های برقی استفاده می‌شود. تست و بازرسی از تاسیسات برقی از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا می‌تواند به شناسایی مشکلات و خطرات محتمل در سیستم برقی کمک کند و از وقوع حوادث جلوگیری نماید. در دوره پیشرو در بخش اول به انواع تست‌های مطرح شده و موجود در استانداردهای بین المللی IEC 60364-6 و BS7671 پرداخته و سپس در بخش دوم با مراحل بازرسی و نحوه‌ی بازرسی از تاسیسات برقی اشاره خواهد شد. در ادامه به صورت مختصر به دو بخش اشاره شده می‌پردازیم.
بخش اول: تست تاسیسات برقی
در این بخش به توضیح انواع تست‌های مورد استفاده در تاسیسات برقی می‌پردازیم. این تست‌ها شامل: تست مقاومت عایقی، تست افت ولتاژ، تست ترموگرافی، تست امپدانس حلقه خطا، تست کلید جریان نشتی و … می‌باشند.
بخش دوم: بازرسی تاسیسات برقی
در این بخش به توضیح روش‌های بازرسی از تاسیسات برقی می‌پردازیم. بازرسی تاسیسات برقی شامل بازرسی بصری، بازرسی فیزیکی و بازرسی عملکردی می‌باشد. بازرسی بصری شامل بررسی دیداری و بررسی وضعیت ظاهری تاسیسات برقی است. بازرسی فیزیکی شامل اندازه‌گیری‌ها و آزمایش‌های فیزیکی برروی تاسیسات برقی است. بازرسی عملکردی شامل آزمایش‌های عملکردی و تست‌های برقی برروی تاسیسات برقی است.
تست و بازرسی از تاسیسات برقی از اهمیت بالایی برخوردار است و باید به صورت دوره‌ای و منظم انجام شود. این تست‌ها و بازرسی‌ها می‌توانند به شناسایی مشکلات و خطرات محتمل در تاسیسات برقی کمک کنند و از وقوع حوادث جلوگیری نمایند. همچنین، انجام تست و بازرسی صحیح و دقیق می‌تواند عمر مفید تاسیسات برقی را افزایش داده و هزینه‌های ناشی از خرابی و تعمیرات غیرضروری را کاهش دهد.

به روایت

آمار و ارقام

دوره برگزار شده

نفر آموزش دیده

ساعات برگزار شده

مخاطبان دوره

دانشجویان و مهندسان برق (قدرت، الکترونیک، کنترل، مخابرات) در عرصه‌های  مهندسين مشاور، طراحان، واحدهای مناقصات و پيشنهادات، بهره­ برداران، شركت‌های پيمانكاری اجرايی، گروه‌های تست و راه ­اندازی، تعميرات و نگهداری، کارشناسان ایمنی و مشاوران حفاظت فنی و خدمات ایمنی، کارشناسان رسمی دادگستری و قوه قضائیه

اهداف دوره

• توانایی انجام تست، بازرسی و تحویل تاسیسات الکتریکی پروژه های مسکونی و صنعتی
• آشنایی با مراحل تست، بازرسی و تحویل، آشنایی با تجهیزات و ادوات مورد استفاده، توانایی بررسی و شناسایی اشکالات موجود در تاسیسات الکتریکی، آشنایی با انواع تست‌های زمان تحویل تاسیسات، انجام بازرسی و تست تاسیسات برقی صنعتی و ساختمانی

سرفصل های دوره

1- الزامات قانونی انجام بازرسی از تاسیسات برقی (بررسی بندهای قانونی و الزام آور تست‌های تحویل و اشخاص و افراد مرتبط با این تست‌ها و …)
2- بررسی آزمون‌ها و روش‌های اندازه‌گیری مقادیر مورد نیاز در هر آزمون بر اساس استانداردهای BS7671 و IEC60364.
3- مراحل انجام بازرسی، تست و تحویل تاسیسات برقی (بررسی مراحل و روند انجام تست و بازرسی در مکان‌های مسکونی و صنعتی)
4- معرفی انواع تست‌های زمان تحویل در تاسیسات الکتریکی (آزمون پیوستگی هادی حفاظتی، هم‌بندی اصلی و هم‌بندی اضافی، آزمون مقاومت عایقی، آزمون صحت قطبیت (پلاریته)، آزمون اندازه‌گیری مقاومت زمین، آزمون عملکرد کلیدهای جریان باقیانده، آزمون امپدانس حلقه اتصال کوتاه (کنترل قطع به موقع تغذیه بصورت خودکار)، آزمون جریان اتصال کوتاه پیش‌بینی شده (PSC, PFC)
5- معرفی تجهیزات مربوط به تست و اندازه‌گیری (مولتی فانکشن تستر، ارت تستر و …)

بررسی بندهای مهم و مرتبط با مبحث تست و تحویل تاسیسات الکتریکی مبحث 13 مقررات ملی ساختمان، نشریه 110 و … (بررسی بندهای مهم در مورد حریم خطوط انتقال نیرو، نکات مهم کابل کشی، سیم کشی، نوع سیستم نیرو رسانی، محیط های خاص، ترانسفورماتور، تابلوهای نیرورسانی و …)

بررسی فانکشن‌های موجود در دستگاه مولتی فانکشن تستر و ارت تستر و نحوه‌ی اندازه‌گیری مقادیر مورد اشاره در تست‌ها

آشنایی با نحوه تهیه چک لیست‌های بازرسی و تست در بازدیدها، ارائه چک لیست‌های نمونه جهت بازرسی‌های دوره‌ای و تست

بررسی پروژه های مسکونی و صنعتی، آموزش تهیه چک لیست مختص هر پروژه و آموزش تهیه گزارش مربوط به بازدیدها

ویدئوهای دوره

گالری عکس

روش ثبت نام

اگر خودت رو علاقه‌مند به شرکت در دوره‌ای میبینی کافیه تا فرم پیش ثبت نام رو تکمیل کنی

1
2

بعدش ما باهاتون تماس می گیریم تا بیشتر و بهتر راجع به انتخاب دوره ی مد نظرتون کمک تون کنیم.

تصمیمت که قطعی شد، میتونی از طریق کارت به کارت یا پرداخت آنلاین مبلغ پیش‌پرداخت رو واریز کنی و ثبت نام خودت رو قطعی کنی

3
4

قبل شروع دوره، جزئیات بیشتر مثل محل و ساعت برگزاری و مواردی که برای دوره نیاز داری بهت اطلاع داده میشه

بعد از پایان دوره، گواهینامه دو زبانه به آدرسی که اعلام کردی ارسال میشه و حالا یک مهندس متخصص هستی

5

نظرات فراگیران

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دوره بازرسی، تست و تحویل تاسیسات برقی ساختمانی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالات متداول

در صورتی که دانش‌پذیر در طول دوره مطلبی را فرا نگرفته و نیاز به مرور مجدد مطالب داشته باشد و یا غیبت موجهی داشته باشد، می‌تواند در دوره‌های بعدی به رایگان در همان بخش کلاس شرکت نماید. (مهلت استفاده از گارانتی دوره‌ها به مدت سه سال از تاریخ پایان دوره مورد نظر می‌باشد). همچنین خواهشمند است، جهت استفاده از گارانتی حتما به بخش تقویم آموزشی در وبسایت موسسه  به منظور اطلاع از تاریخ شروع دوره‌ها مراجعه کنید و جهت هماهنگی و شرکت در دوره مد نظرتان با موسسه در تماس باشید. لازم به ذکر است که اولویت با افراد ثبت نام کننده جدید می‌باشد.

دوره‌های برگزار شده توسط ما برای تمامی سطوح می‌باشد. بدين معنی که با توجه به علاقه‌مندی خود می‌توانيد در دوره‌های مرکز آموزش مهندسی MeM شرکت نماييد.

MeM منعی برای شرکت شما در این دوره‌ها ندارد، اما پیشنهاد می‌کند در صورت شرکت در دوره‌های آموزشی یا تحصیلات مرتبط داشته باشید یا سابقه کار مرتبط.

بله بعد از اتمام دوره گواهينامه‌ای با محتوای سرفصل‌های گذرانده شده در طول دوره اعطا می‌گردد.

گواهينامه صادره به دو زبان فارسی و انگلیسی از طرف مرکز آموزش مهندسی MeM صادر می‌شود.

به شرکت کنندگان در انتهای دوره مدرک رسمی با قابلیت ترجمه و تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، اعطاء می‌نمایند. می توان این مدرک را یکی از معتبرترین مدارک کشور در حوزه خود دانست و با اطمینان از آن برای ارتقای شغل، استخدام و یا مهاجرت استفاده نمود.

نمي توان قاطعانه گفت که مدارک اين مجموعه مورد تاييد شرکت‌های بزرگ است. اما آنچه وجود دارد اين است که اين مجموعه خود برگزار کننده دوره براي اين شرکت‌ها می‌باشد. ليست تعدادی از اين شرکت‌ها را در بخش مشتريان می‌توانيد ببينيد.

بله، مرکز آموزش MeM دوره ي آمادگی آزمون نظام مهندسی برق، آزمون جامع و کلاس رفع اشکال قبل از آزمون را در زمينه آزمون نظام مهندسی برگزار می‌نمايد.

براي عضويت در خبرنامه سايت کافی است آدرس ايميل خود را وارد بخش عضويت در فوتر نماييد سيستم به صورت خودکار برای شما ايمیلی ارسال می‌کند، با تاييد آن ايميل عضويت شما فعال می‌گردد.

شما هم به صورت فردی و هم به صورت شرکتي مي توانيد در دوره‌های آموزشي MeM شرکت نماييد. جهت شرکت به صورت گروهی کافی است بخش آموزش شرکت شما با ما مکاتبه کرده و درخواست دوره مورد نظر خود را بدهد. ضمنا امکان برگزاری دوره‌ها در محل شرکت شما نيز فراهم است.

براي اطلاع کامل از زمانبندی دوره‌ها مي توانيد آن را از بخش تقويم آموزشی هر فصل مطالعه نماييد. همچنين می‌توانيد با عضويت در خبرنامه به صورت اتوماتيک از کليه اخبار جديد از جمله تقويم آموزشی مطلع گرديد.

در حال حاضر زير ساخت‌های اين امکان در حال ايجاد می‌باشد تا در آينده‌ای نزديک امکان برگزاری دوره‌های آموزشی به صورت آنلاين و مکاتبه‌ای ايجاد گردد.

تمام تلاش مرکز آموزش مهندسی MeM بر آن است که محتوای ارائه شده در جزئيات دوره‌های خود را به صورت دقيق ارائه دهد. به همین دلیل، در هر دپارتمان فردی متخصص در آن زمينه را به اختيار گرفته شده تا پاسخ گو و بررسی کننده اين موضوع باشند.

در حال حاضر محل برگزاری کلاس ها در دفتر موسسه MeM و دانشگاه تهران است و در صورت برگزاري کلاس به صورت شرکتي محل کلاس‌ها می‌تواند شرکت مشتريان باشد.

اين مجموعه جهت رفاه مهندسين شاغل در شهرستان ها در حال تهيه آموزش‌های از راه دور است که به مرور زمان تهيه و بر روي سايت اطلاع رسانی لازم انجام می‌گيرد.

با سلام جهت اطلاع از آخرين تقويم دوره‌ها به بخش تقويم آموزشی مراجعه نماييد.

هزینه تقریبی دوره ها در سال ۱۴۰۲ بین ۱۰۰ الی ۲۰۰هزار تومان به ازای هر ساعت آموزش می باشد، جهت اطلاع دقیق از هزينه دوره‌ها با موسسه تماس بگيريد.

در حال حاضر این دوره‌ها تنها در تهران برگزار می‌گردد، در تلاش هستیم تا نمایندگی‌هایی در شهرهای دیگر نیز داشته باشیم که در صورت انجام، حتما از طریق خبرنامه به اطلاع خواهد رسید.