تفکری برای پیشرفت

دوره ارتینگ و باندینگ سیستم‌های کنترلی، ابزار دقیق، مراکز مخابراتی و دیتاسنترها

معرفی دوره

در این دوره به کلیه مباحث اصلی و کلیدی مورد نیاز در بخش ارتینگ و حفاظت در برابر صاعقه پرداخته خواهد شد و کارشناسان با نحوه پیاده سازی موارد مذکور در پروژه‌های مخابراتی و دیتا سنتر آشنا خواهند شد. تمرکز اصلی دراین دوره آموزش و بیان گام‌های اصلی طراحی ، انتخاب ، اجرا و تست و بازبینی‌های دوره‌ای درهر بخش خواهد بود.
اولین گام و مهمترین بخش، مدیریت ریسک حفاظت در برابر صاعقه می‌باشد که به عنوان نقشه راه، الزامات مورد نیاز درگام‌های بعدی طراحی را دراختیار قرار خواهد داد و با پارامترهای مهم و استاندارد و نرم‌افزارهای مربوطه آشنا خواهیم شد.
درگام بعدی به سیستم حفاظت دربرابر صاعقه شامل انواع آن، مراحل طراحی، نحوه نصب و انتخاب متریال و شرایط تست آن در مراکز مخابراتی و دیتا سنترها می‌پردازیم. همچنین مباحث مربوط به حفاظت در برابر اثرات ناشی از صاعقه و نحوه انتخاب ارسترهای تغذیه و مخابراتی مورد بررسی قرار خواهند گرفت.
گام سوم، طراحی و نحوه اجرای سیستم زمین، باید و نبایدهای استاندارد برای رسیدن به یک سیستم ارت اصولی بوده و به نحوه طراحی و پارامترهای مورد نیاز درهرپروژه مورد نظر پرداخته می‌شود.
چهارمین گام، که کامل کننده مباحث فوق خواهد بود بحث هم‌بندی و هم‌پتاسیل سازی بوده که به تفکیک برای هر بخش از پروژه و برای هر تجهیز به صورت اختصاصی مطالب ارائه خواهد و الزامات مربوط به EMC، تجهیزات فرکانس بالا ، مدارات DC نیز دراین بخش مورد بررسی قرار می‌گیرند.

به روایت

آمار و ارقام

1

دوره برگزار شده

6

نفر آموزش دیده

36

ساعات برگزار شده

مخاطبان دوره

دانشجویان و مهندسان برق (قدرت، الکترونیک، کنترل، مخابرات) و معماری در عرصه‌های مهندسين مشاور، طراحان، واحدهای مناقصات و پيشنهادات، شركت‌های پيمانكاری اجرايی، گروه‌های تست و راه‌اندازی، بهره برداران، تعميرات و نگهداری

اهداف دوره

ایجاد توانایی شناخت کامل سیستم زمین تجهیزات الکترونیکی و نحوه ارتباط اتصالات آن با اتصالات سیستم ارت دیگر و توانایی در تشخیص طرح صحیح اتصالات سیستم زمین در مراکز مخابراتی و دیتاسنتر ها و همچنین تجهیزات کنترلی و ابزاردقیق در پلنت های صنعتی و ارائه راه­کارهای مناسب برای رفع تداخلات و نویزپذیری سیستمهای تبادل اطلاعات

سرفصل های دوره

۱- طبقه بندی مراکز داده
۲- نیازمندی به ارتینگ و صاعقه براساس کلاس بندی مراکز داده
۳- سیستم زمین
۴- سیستم زمین عملیاتی
۵- هم بندی و هم پتانسیل سازی

۱- تعیین پارامترهای تاثیر گذار شامل مقاومت ویژه ، ابعاد پروژه ،جنس خاک
۲- نحوه اندازه گیری مقاومت ویژه
۳- تعیین سایز هادی زمین و انتخاب صحیح الکترود زمین

1- هم بندی الکترودهای زمین از نقطه نظر EMC
2- هم بندی درراستای ایجاد CBN
3- انواع شبکه های هم بندی شامل مش ، ستاره، رینگ، ترکیبی از آنها
4- الزامات Mesh-BN
5- هم بندی بین رکها

۱- نحوه ایجاد سیستم زمین درخروجی مدارات AC UPS
۲- سیستم ارتینگ قابل قبول درمدارات DC شامل DC-I و DC-C
۳- الزامات طراحی سیستم توزیع برق

1- تعریف زیر ساختهای هم بندی ارتباطات
2- اجزای هم بندی ارتباطات مخابراتی
3- سایزینگ هادی های هم بندی ارتباطات مخابراتی

1- مباحث سیستم ارتینگ درخصوص مرجع سیگنال
2- مرجع سیگنال درتجهیزات با فرکانس عملکردی بالا
3- نحوه ارتباط شبکه مرجع سیگنال با CBN
های نصب SPD درمدارات قدرت و مخابراتی

1- توزیع کننده ها
2- کابینتها و رکها
3- سینی کابل، نردبان، سازه های فلزی

1- ارزیابی ریسک
2- نحوه تعیین شعاع پوششی و الزامات نصب و اجرای سیستم
3- حفاظت دربرابر اثرات ناشی از صاعقه
4- نیازمندیهای شیلدینگ
5- الزام استفاده از SPD از نقطه نظر استاندارد

ویدئوهای دوره

گالری عکس

روش ثبت نام

اگر خودت رو علاقه‌مند به شرکت در دوره‌ای میبینی کافیه تا فرم پیش ثبت نام رو تکمیل کنی

1
2

بعدش ما باهاتون تماس می گیریم تا بیشتر و بهتر راجع به انتخاب دوره ی مد نظرتون کمک تون کنیم.

تصمیمت که قطعی شد، میتونی از طریق کارت به کارت یا پرداخت آنلاین مبلغ پیش‌پرداخت رو واریز کنی و ثبت نام خودت رو قطعی کنی

3
4

قبل شروع دوره، جزئیات بیشتر مثل محل و ساعت برگزاری و مواردی که برای دوره نیاز داری بهت اطلاع داده میشه

بعد از پایان دوره، گواهینامه دو زبانه به آدرسی که اعلام کردی ارسال میشه و حالا یک مهندس متخصص هستی

5

نظرات فراگیران

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دوره ارتینگ و باندینگ سیستم‌های کنترلی، ابزار دقیق، مراکز مخابراتی و دیتاسنترها”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالات متداول

در صورتی که دانش‌پذیر در طول دوره مطلبی را فرا نگرفته و نیاز به مرور مجدد مطالب داشته باشد و یا غیبت موجهی داشته باشد، می‌تواند در دوره‌های بعدی به رایگان در همان بخش کلاس شرکت نماید. (مهلت استفاده از گارانتی دوره‌ها به مدت سه سال از تاریخ پایان دوره مورد نظر می‌باشد). همچنین خواهشمند است، جهت استفاده از گارانتی حتما به بخش تقویم آموزشی در وبسایت موسسه  به منظور اطلاع از تاریخ شروع دوره‌ها مراجعه کنید و جهت هماهنگی و شرکت در دوره مد نظرتان با موسسه در تماس باشید. لازم به ذکر است که اولویت با افراد ثبت نام کننده جدید می‌باشد.

دوره‌های برگزار شده توسط ما برای تمامی سطوح می‌باشد. بدين معنی که با توجه به علاقه‌مندی خود می‌توانيد در دوره‌های مرکز آموزش مهندسی MeM شرکت نماييد.

MeM منعی برای شرکت شما در این دوره‌ها ندارد، اما پیشنهاد می‌کند در صورت شرکت در دوره‌های آموزشی یا تحصیلات مرتبط داشته باشید یا سابقه کار مرتبط.

بله بعد از اتمام دوره گواهينامه‌ای با محتوای سرفصل‌های گذرانده شده در طول دوره اعطا می‌گردد.

گواهينامه صادره به دو زبان فارسی و انگلیسی از طرف مرکز آموزش مهندسی MeM صادر می‌شود.

به شرکت کنندگان در انتهای دوره مدرک رسمی با قابلیت ترجمه و تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، اعطاء می‌نمایند. می توان این مدرک را یکی از معتبرترین مدارک کشور در حوزه خود دانست و با اطمینان از آن برای ارتقای شغل، استخدام و یا مهاجرت استفاده نمود.

نمي توان قاطعانه گفت که مدارک اين مجموعه مورد تاييد شرکت‌های بزرگ است. اما آنچه وجود دارد اين است که اين مجموعه خود برگزار کننده دوره براي اين شرکت‌ها می‌باشد. ليست تعدادی از اين شرکت‌ها را در بخش مشتريان می‌توانيد ببينيد.

بله، مرکز آموزش MeM دوره ي آمادگی آزمون نظام مهندسی برق، آزمون جامع و کلاس رفع اشکال قبل از آزمون را در زمينه آزمون نظام مهندسی برگزار می‌نمايد.

براي عضويت در خبرنامه سايت کافی است آدرس ايميل خود را وارد بخش عضويت در فوتر نماييد سيستم به صورت خودکار برای شما ايمیلی ارسال می‌کند، با تاييد آن ايميل عضويت شما فعال می‌گردد.

شما هم به صورت فردی و هم به صورت شرکتي مي توانيد در دوره‌های آموزشي MeM شرکت نماييد. جهت شرکت به صورت گروهی کافی است بخش آموزش شرکت شما با ما مکاتبه کرده و درخواست دوره مورد نظر خود را بدهد. ضمنا امکان برگزاری دوره‌ها در محل شرکت شما نيز فراهم است.

براي اطلاع کامل از زمانبندی دوره‌ها مي توانيد آن را از بخش تقويم آموزشی هر فصل مطالعه نماييد. همچنين می‌توانيد با عضويت در خبرنامه به صورت اتوماتيک از کليه اخبار جديد از جمله تقويم آموزشی مطلع گرديد.

در حال حاضر زير ساخت‌های اين امکان در حال ايجاد می‌باشد تا در آينده‌ای نزديک امکان برگزاری دوره‌های آموزشی به صورت آنلاين و مکاتبه‌ای ايجاد گردد.

تمام تلاش مرکز آموزش مهندسی MeM بر آن است که محتوای ارائه شده در جزئيات دوره‌های خود را به صورت دقيق ارائه دهد. به همین دلیل، در هر دپارتمان فردی متخصص در آن زمينه را به اختيار گرفته شده تا پاسخ گو و بررسی کننده اين موضوع باشند.

در حال حاضر محل برگزاری کلاس ها در دفتر موسسه MeM و دانشگاه تهران است و در صورت برگزاري کلاس به صورت شرکتي محل کلاس‌ها می‌تواند شرکت مشتريان باشد.

اين مجموعه جهت رفاه مهندسين شاغل در شهرستان ها در حال تهيه آموزش‌های از راه دور است که به مرور زمان تهيه و بر روي سايت اطلاع رسانی لازم انجام می‌گيرد.

با سلام جهت اطلاع از آخرين تقويم دوره‌ها به بخش تقويم آموزشی مراجعه نماييد.

هزینه تقریبی دوره ها در سال ۱۴۰۲ بین ۱۰۰ الی ۲۰۰هزار تومان به ازای هر ساعت آموزش می باشد، جهت اطلاع دقیق از هزينه دوره‌ها با موسسه تماس بگيريد.

در حال حاضر این دوره‌ها تنها در تهران برگزار می‌گردد، در تلاش هستیم تا نمایندگی‌هایی در شهرهای دیگر نیز داشته باشیم که در صورت انجام، حتما از طریق خبرنامه به اطلاع خواهد رسید.